وبلاگ دست دوم

آرزو

پیش نوشت:

دستهایم را در باغچه میکارم سبز خواهم شد

میدانم...میدانم.

فرید من رو به این بازی دعوت کرد.
این که پنج تا از آرزوهامو تو سال جدید بگم.دوست عزیز من تو سن سی سالگی آرزوی بزرگ شدن ندارم.هر چی هست از فشارهایی بوده که تو لحظه سال تحویل به اندازه سنگینی بال یک پروانه رو شونه هام بوده.
پنج آرزوی من
۱- مستقل از همه‌ی حرفا،و بی هیچ ربطی به این‌که کجای دنیا باشی، این که تعطیل بوده باشه یا نباشه،
این که "شنبه شروع هفته" باشه یا نه...
عصر جمعه، همیشه عصر جمعه است.
دلتنگ و غمگین و ابری.
آرزو میکنم یکی از عصرهای جمعه همین سال جمعه موعود باشه.

۲-  میخوام لذت ببرم ...حتی به قیمت شنیدن دروغ...
بهم بگو عاشقمی...
قول میدم نپرسم که راست گفتی یا نه!

۳- سایه های قفس راه راه نیست. سایه ها رنگی نیست..آنها را نمی بینی مثل خود قفس...قفس را بزرگ هم میسازند..وقتی نیمه شب از خواب میپری و سرت درد میکند میفهمی که به قفس خورده.. شاید جلوی بلند پروازی ذهنت راگرفته...قفس را نمی خرند ...پیدا هم نمی کنند...قفس فقط هست...همیشه بوده...
کاش در سال نو نه قفس باشد نه سایه ی آن.

۴-  هرسال از خدا برای خودم یه آرزو کردم... آرزو کردم به من روحی بزرگ بده.. روحی که از شادی همه آدمهای دنیا شاد باشه.. روحی که حسادت در اون نباشه.. روحی که همیشه بخنده...روحی که با نوای شاد زندگی همراه بشه و آواز بخونه و چاچا برقصه...

۵- آرزوی آخر زیادی از ته دل براومده.خواستین نخونینش.
دلم میخواد یک روز...محکم ...از ته دل... با آخرین صدا... بالاترین جای کوه ...داد بزنم و بگم:
شاشیدم به آن عشقی که ناله باشد و زاری باشد و التماس و گریه.

اما جدا از این آرزوها یک چیزی هست که نمیتونم بگم آرزومه شاید هدف زندگیمه.چیزی که سه سال براش تلاش کردم و این اواخر دیگه خسته شدم ولش کردم رفتم دنبال کار دیگه.شاید این چیزیه که فرداهام رو می سازه.استخدام و شغل ثابت.من آزمون اولش رو قبول شدم.آزمون دومی نداره فقط مونده مصاحبه و تحقیقات.واسه همین در اولین فرصت باید برگردم سرکار خودم.خیلی زیاد دلم میخواد این مراحل رو هم رد کنم و زندگیمو از لحاظ شغل تا آخر عمرم بیمه کنم.کمی هم نگرانشم.
پنج نفری که دعوت میکنم .فکر میکنم آرزوی هر آدمی جزع خصوصی ترین قسمتهای زندگیشه.اگر خواستند بنویسند و خبر بدند.و اگر نه باز هم خبر بدند.

صدف و هلیا و تینا و امیر و مونا.

   + مهران ; ٢:۳۳ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٩ فروردین ۱۳۸٦
comment نظرات ()