وبلاگ دست دوم

نقطه

راست يا دروغ
از بالاترها خبر آورده‌اند
کسی بر انحنای رود
دارد قصه از خوابِ پريانِ می‌گويد،
تو هم برو
برو ببين در يک وداعِ ساده
چند چشمه گريه‌ی بلند پنهان است!

زنبيلی اَنار
رمه‌ای ستاره
زنبور نابَلَدی بر شکوفه‌ی سيب.
قسمتِ اول حرفم، حرفِ تازه‌ای نداشت
اما اين آخری
همين سه خطِ زنبيل و ستاره و سيب
عجب هايکویِ ... اصلا نقطه،
سرِ سطر!

   + مهران ; ٧:۳۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸٦
comment نظرات ()

دلم می خوادکه...+فال هفته

یک شب پائیزی که میتونست خیلی خوب و رمانتیک باشه. من از کسی که دوستش داشتم یک جمله  شنیدم. خیلی برام سنگین بود. این که میگم خیلی سنگین بود یعنی واقعا هضمش غیر ممکن بود.

مطمئن بودم تقصیری ندارم.برای همین دلم شکست.خیلی. این که میگم خیلی شکست یعنی واقعا درد داشت.حالا فکر میکنم درست از همون شب یکی دستش رو روی شونه هام گذاشته. از اینجا به بعدش رو دیگه شماها نخونین.

توئی که دستت رو شونمه. ته دلم یک چیزی ازت میخوام که خودت میدونی. خوب؟ اینجا هم نمیگم .نمیخوام ادای آدم خوبهای تو قصه ها رو در بیارم. ولی کاش دستت روی شونه های اونم باشه.درست از همین امشب. این جمله رو از همونجای دلم میگم که اون شب خیلی شکست.

این چند روز و شب که من در حسرت خوردن یک قاشق غذای خونه هستم یک چیزی رو کشف کردم. این که جنس زمان از نوع یک ماده الاستیسیته کاملا کشسان ساخته شده. اما یک نوع خاصیت ویژه هم داره. یعنی وقتی میخوای کش نیاد و رهاش میذاری از داخل خودش رو جمع میکنه(یک فنر رو تجسم کنین که هم میتونه به سمت بیرون و هم به سمت درون به دست شما انرژی وارد کنه ) حالا چرا اینو گفتم! چون تو اوج بی وقتی صدا گذاری یک فیلم دیگه رو هم قبول کردم. یک انیمیشن دینی ویژه ماه مبارک. عجب ماه مبارک و خوش یمنی بوده

فال هفته

فروردين(بره)
در اين هفته بر اثر موضوعي، براي انتخاب و يا اقدامي دچار ترديد و دودلي خواهيد شد. براي رسيدن به يک مقصد عجول نباشيد. در اواخر هفته در نتيجه رسيدن خبري بعضي ترديدهاي شما از ميان خواهد رفت، به زودي تغيير و تحولي در امور روزانه تان پيش خواهد آمد.در مورد يک دلخوري پيش آمده، بهتر است دنباله قضيه مربوط به آن را نگيريد و آن را فراموش کنيد.، چون هر چه بيشتر بخواهيد توجيه اش کنيد، مبهم تر و پيچيده تر خواهد شد.
 

 ارديبهشت(گاو)
در اين هفته سعي کنيد مقصود و منظورتان را به طور شفاف بيان کنيد، تا بعضي ها را دچار سوء تفاهم نکند و از اين بابت مشکلاتي براي شما پيش نيايد. براي انجام کاري و يا معامله اي پول لازم به دست شما خواهد رسيد. مسافرتي کوتاه مدت در پيش داريد. سعي کنيد براي تمدد اعصاب از اوقات فراغت خود به خوبي استفاده کنيد و فکر و ذهنتان را از افکار تيره و نوميد کننده به دور نگه داريد.
 

 خرداد(دو پيکر)
يکي از آرزوها و ياخواسته هايتان در اين هفته صورت تحقق به خود گرفته و يا در شرف انجام قرار ميگيرد. نگراني ها را از خود دور کنيد و مصمم باشيد. از قديم گفته اند در کار خير حاجت به استخاره نيست. همين روزها واقعيتي برايتان روشن ميشود و بعضي فکرهاي تيره و تار از سرتان خارج خواهد شد. اين روزها خود را خسته و فرسوده احساس مي کنيد. احساستان درست است و براي چاره بهتر است کمي به خود مرخصي بدهيد، هم مرخصي جسمي و هم روحي.
 
 
 تير(خرچنگ)
حتمأ خودتان هم پي برده ايد که برخي از مشکلاتتان مربوط است به کم رويي تان و ملاحظه کردن ديگران،گاهي لازم است که آدم رودربايستي ها را کنار بگذارد و حرف دلش را صاف و صريح به طرف مقابل بگويد. البته حرف هاي منطقي که در آن اما و اگر و شايد نباشد. سعي کنيد حس حسادت را که به تازگي در وجودتان سربرآورده از خود دور کنيد، چون جز رنج دادن خود هيچ نتيجه اي از آن نخواهيد گرفت.برنامه اي که در سر داريد به اجرا در مي آيد.
 

 مرداد(شير)
يک موضوع عاطفي با موانعي برمي خورد و براي مدتي متوقف و شما را دل نگران خواهد کرد. در اين هفته از دعوت به گفتگو و مشاوره سرباز نزنيد و سعي کنيد که در اين گونه جلسات شرکت کنيد تا ديگران هم نقطه نظرهاي شما را بشنوند و مطمئن باشيد ضرر نخواهيد کرد. يک فرصت خوب و يک شانس کمياب بر سر راه داريد. براي پيشبرد يک امر اجتماعي خود را از کمک هاي فکري و يا عملي ديگران بي نياز ندانيد. بهتر است کمي از خودخواهي هاي خود بکاهيد.
 
 
 شهريور(خوشه)
اگر بنشينيد و کلاهتان را به قول معروف قاضي کنيد، خواهيد ديد که برخي از مشکلاتتان ناشي از اين بوده که به توصيه ها و حرف هاي مشفقانه نزديکان خود بي توجه بوده ايد. پس بهتر است کمي هم از خود نرمش و انعطاف نشان دهيد. يک اتفاق خوب و اميدوارکننده بر سر راه داريد.از يک رقابت و يا آزمون موفق بيرون خواهيد آمد. به زودي طرف مورد نظر متوجه حسن نيت و صداقت شما خواهد شد.
 

 مهر(ترازو)
در اين هفته از تصميمي که گرفته بوديد و يا کاري را که شروع کرده بوديد، پشيمان خواهيد شد. از يکي که از او انتظاري نداشتيد خدماتي در حد فداکاري خواهيد ديد. آنچه را که در جستجوي آن بوديد، پيدا مي کنيد. يک مسافرت کوتاه مدت اما بسيار مفيد خواهد داشت. سعي کنيد به افکارتان نظم و ترتيبي بدهيد و از پريشان شدن آن جلوگيري به عمل آوريد تا بتوانيد براي آينده تصميم درستي بگيريد.
 

 آبان(کژدم)
به زودي موجباتي فراهم مي آيد که بر اثر آن خواهيد توانست يکي از خواسته هاي قديمي خود را برآورده کنيد.بيهوده خود را از جمع دوستان و يا جمع خانوادگي کنار نکشيد و آن را نوعي آسودگي خاطر نپنداريد، چون در صورت استمرار انزواطلبي بر روحيه و اخلاق شما لطمه وارد مي آيد. سعي کنيد در کارهاي اجتماعي و خانوادگي مشارکت داشته باشيد ، يک اختلاف مالي بر رابطه شما با يکي از نزديکان اثر منفي مي گذارد.
 
 
 آذر(کمان)
با نشان دادن حسن نيت خود، مي توانيد بر بعضي سوء تفاهم هاي خانوادگي پايان دهيد. براي آنچه که از دست داده ايد، غم وغصه به دلتان راه ندهيد و خود و يا ديگران را مورد سرزنش قرار ندهيد، چون خيلي زود اين عارضه جبران خواهد شد. در اين هفته نسبت به دوستي و صميميت يکي از اطرافيان دچار شک و ترديد خواهيد شد. نسبت به انجام برنامه اي که در خيال داريد، نگراني و ترديد به خود راه ندهيد و به توانايي هاي خود مطمئن باشيد.
 

  دي(بز)
سعي کنيد احساسات واقعي خود را پنهان و يا مغشوش جلوه ندهيد، مطمئن باشيد حرف دل حتما به دل طرف مقابل مي نشيند.ماسک به چهره زدن و نقش بازي کردن چه در رفتار و چه در گفتار خيلي زود رو مي شود و ماهيت خود را نشان مي دهد. به زودي با اتفاقي احساس خواهيد کرد فصل تازه اي در زندگي تان باز شده است.با کمک شما يکي از بلاتکليفي بيرون مي آيد، پس بهتر است او را چشم انتظار نگذاريد.
 

 بهمن(دلو)
اين روزها بهتر است خود را به دست امواج احساسات بسپاريد و منطقي و معقول فکر کنيد و تصميم بگيريد. براي انجام يک معامله مهم فرصت هاي خوبي به دست مي آوريد. يک مشکل و يا يک مانع بر سر راه برنامه مورد علاقه تان پيش مي آيد، اما اگر کمي تدبير کنيد مي توانيد از کنار اين مانع بگذريد. اين روزها همچنين بايد به فکر سلامتي خود باشيد و بعضي دردها و کسالت ها را دست کم نگيريد.
 

 اسفند(ماهي)
اگر کمي به خود و امکانات و توانايي هاي خود بينديشيد خواهيد ديد که مثل خيلي هاي ديگر هستيد، پس انتظارهاي شما از زندگي نيز بايد در همان حدي باشد که ديگران از زندگي دارند. اگر کمي از توقعات و زياده طلبي ها کم کنيد و به آنچه که داريد قانع باشيد بخش قابل ملاحظه اي از ناراحتي هاي شما کاسته ميشود. به عبارتي ديگر زندگي را براي خود و اطرافيان خود آسان بگيريد.آن وقت راحت تر خواهيد بود. از يک نوآشنا پيشنهادي تازه و مفيد خواهيد شنيد. هديه هايي در راه داريد

   + مهران ; ۱٢:٢٧ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٧ شهریور ۱۳۸٦
comment نظرات ()

پيشنهاد

این روزها خیلی خیلی سرم شلوغ شده.هیچ وقت خالی ندارم.الانم اینجا از روی ذوق مرگیه که دارم مینویسم. حتی فراموش کردم که کجای زندگی هستم و کسی دیگه ای هم ....

خیلی وقت بود منتظر این اتفاق بودم. از روزی که رفتم شروع کردم کار سینما کنم تا امروز مدت خیلی زیادی نیست.دیشب بهم زنگ زدند که یک سریال ویژه ماه رمضان برای شبکه سه هست.در توانت هست و فرصت داری کار صدا گذاریشو کامل خودت انجام بدی؟ وای اصلا فکر نکردم که من الان دارم امتحان میدم و تا ۲۳شهریور هم طول میکشه.بدون فکری گفتم هستم و انجام میدم.

این اولین کار حرفه ایم میشه که از اول تا آخرش رو قراره خودم انجام بدم و به نام خودم تموم میشه. یادم میاد یک روز اراده کردم گفتم میخوام اینکار رو به عنوان یک شغل انتخاب کنم. و الان اون فرصته خودش اومد سمتم.

از اینها که بگذریم چون میدونم روزهای آخر دانشگاهه و ممکنه تا مدتی دیگه پام اونجا باز نشه حسابی دارم آتیش میسوزونم. روزها بعد از نهار کمی فرصت داریم که با بچه ها میریم تو نماز خونه دراز میکشیم. ورودی نماز خونه جوریه که خانمها به خودشون زحمت نمیدند از در ورودی سمت خودشون بیاند.از در سمت ما میاند و پرده ها رو کنار میزنند و میرند اون سمت. از اونجائی هم که ما میخوام کمی آزاد بخوابیم نمیتونیم. امروز کفش یکیشون رو برداشتیم گذاشتم بالاترین جای جا کفشی . بعد هم  منتظر موندیم که بیاد بهش بخدیم. اما دلمون نیومد که برنجند خودمون رفتیم اعتراف کردیم که ما خواستیم هم بخندیم و هم بگیم که بذارین دو دقیقه اینجا دراز بکشیم.واسه همین توافق کردیم که جای نمازخونه هامون عوض بشه.چقدر تنبل شدند این خانمهای نسل جدید

مثل این که من فال هفته نگذاشتم. آخ اینجا موزیک هم ندارم که موزیک رو عوض کنم. کاش تحملتون طولانی باشه

   + مهران ; ٩:۱٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٤ شهریور ۱۳۸٦
comment نظرات ()

حاشيه

این سه روز تعطیلی عین برق و باد گذشت.نمیدونم شاید من اونقدر کار عقب افتاده داشتم که نفهمیدم این ۳ روز چطور گذشت.دیشب ساعت ۱۲ تازه نشستم درس بخونم که صبح امتحان دارم.هیچ وقت تمایلی به خوندن مطالب علوم اجتماعی نداشتم.هر کار کردم دیدم نه مغزم شدید داره با کتاب مبارزه میکنه.من هم کتاب رو بستم و خوابیدم.امروز سر جلسه امتحان اولین نفر برگه رو پر کردم و تحویل دادم.خیلی هم خوشحال و خندون.فقط و فقط برای این که تو کلاس اکتیو بودم.

اعتراف میکنم بعد از سی سال سن وقتی می شینم پشت میز و نیمکت عین بچه های سیزده چهارده ساله شیطون میشم.این دوره خیلی کلاسهاش فشرده است روزی ده ساعت. بچه ها صبح که خواب اند.بعد از ظهر هم تو چرت نیمروز اند.غروب هم که میشه همه دارند نقشه میکشند که برند. اما من نه خیلی پر جنب و جوش ام.چون کلاسها که تموم میشه باید برم آموزشگاه تا ۹:۳۰ شب تدریس کنم.

یک اعتراف دیگه :تو زمستون شرایطی داشتم که مجبور شدم از حاشیه های زندگیم کم کنم.همین کم شدن حاشیه باعث شد چندتا کار بزرگ انجام بدم. این روزها هم باید بعضی از حاشیه ها رو کم کنم. هر چند همیشه من و حاشیه به هم گره خوردیم.اما همین چند درصد هم کافیه که بتونم اونی که تو ذهنم هست عملیش کنم.

امیدوارم

   + مهران ; ۱٠:۳٧ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٠ شهریور ۱۳۸٦
comment نظرات ()

آدينه ای...

می دانم آدینه ای خواهی آمد که سحرگاهانش سوای همه روزهاست.

چهار فصل یکی خواهد شد و در پیکر بهار به تو خوش آمد خواهند گفت.

تو خواهی آمد و تشنگی قرنها را فرو خواهی نشاند.

   + مهران ; ۱۱:٥٦ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٦ شهریور ۱۳۸٦
comment نظرات ()

شبکه های ماهواره هاتبيرد

این هم لیست آپ دیت شده تمامی شبکه های ماهواره هاتبیرد. برین شبکه هاتون رو بروز کنین.یذره هم دعا کنین من وقت خالی بیشتری داشته باشم تا به علایق و سلایقم برسم.

موزیک وبلاگ رو هم زیاد جدی نگیرین.از حنجره دختره خوشم اومد.همین

   + مهران ; ٥:۱۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٤ شهریور ۱۳۸٦
comment نظرات ()

فال هفته

فروردين(بره)
از کسي که نسبت به او اميد بسته بوديد، بدقولي و يا ناسپاسي خواهيد ديد.کج خلقي و ناسازگاري را از خود دور کنيد وگرنه يکي از نزديکان از دست شما رنجيده خاطر خواهد شد. يکي از دوستان قديمي و صميمي شما را از خبر مهمي آگاه مي کند و باعث راحتي خيال شما خواهد شد. احساس خواهيد کرد که در موقعيتي نوميدکننده، دست نجاتي به سوي شما دراز شده است.
 
 ارديبهشت(گاو)
اين روزها براي آسايش خود، بايد واقعيت ها را هر چند اگر تلخ باشند بپذيريد و اگر توانايي تحمل آنها را نداريد، سعي کنيد فکر آنها را از سرتان دور نمائيد و ذهنتان را با افکار شيرين و اميدوارکننده مشغول نگه داريد. در يک ميهماني و يا جمع چندنفري پيشنهاد تازه و پرخير و برکتي خواهيد شنيد.اگر اين روزها احساس تنهايي مي کنيد، مطمئن باشيد که اين احساس کاذبي است ، کافي است کمي به دور وبر خود نگاه کنيد.
 
 خرداد(دو پيکر)
در اين هفته پس از مدتها انتظار سرانجام لبخند شيرين زندگي را به روي خود خواهيد ديد.آن التهاب و طغيان احساسات را که منتظرش بوديد، از سر گذرانده ايد و ديگر فکرتان را با افکار تيره و نگران کننده مشغول نگه نداريد. اين کار جز خودآزاري چه نامي ميتواند داشته باشد؟ از يک خبر مربوط به يکي از نزديکان دلگير خواهيد شد. به مسافرتي کوتاه مدت دعوت ميشويد.
 
 تير(خرچنگ)
به زودي خود را در محيط و فضايي تازه احساس خواهيد کرد. راهي تازه و روشن پيش پاي شما گشوده ميشود ، سعي کنيد با چشمان باز و با پيش بيني هاي دقيق و کامل به جلو گام برداريد. بعضي وسوسه ها و حسادت ها ممکن است در کار و يا برنامه هايتان موانعي ايجاد کند.در يک رقابت به موفقيت خود مطمئن باشيد و در مقابل رقبا جاي خالي نکنيد. هدفي که در سر داريد بزرگ اما دست يافتني است.
 
 مرداد(شير)
هفته را با مقداري کلافگي شروع مي کنيد.چندکار نيمه کاره به صورتي مبهم در هم پيچيده ميشود. سعي کنيد بر اعصاب و افکارتان مسلط باشيد رهايي از اين وضعيت چندان مشکل نيست، به شرطي که بتوانيد افکارتان را منظم کنيد.به زودي به خاطر امر مهمي مورد توجه قرار مي گيريد.ديگران از نقطه نظرهاي شما حمايت خواهند کرد. يک هديه و يا سوغاتي گرانبها در راه داريد.
 

 شهريور(خوشه)
اين روزها بايد کمي بردبار باشيد و سعي کنيد صبر و تحمل را پيشه کنيد ، به زودي اوضاع و احوال را به کام خود خواهيد ديد و از اين سردرگمي و بلاتکليفي بيرون خواهيد آمد. يکي از مشکلات مالي شما در سرازيري حل و فصل قرار خواهد گرفت. از کسي که انتظاري از او نداريد و يا کمکي از او نخواسته ايد، مهرباني و فداکاري خواهيد ديد . سعي کنيد قلب و فکرتان را با نکات و موارد مثبت و اميدوارکننده ، گرم نگه داريد.
 

 مهر(ترازو)
نگران نباشيد، کارتان به زودي روي غلطک خواهد افتاد. يک گره اداري باز ميشود. مقداري پول به دست شما خواهد رسيد. آن دسته از متولدين اين ماه که به کار ورزش مشغولند، به موفقيت هايي در جهت خواسته هاي خود دست مي يابند.براي کارمندان مزايايي از جهت حقوق به دست خواهد آمد. در روزهاي پاياني هفته براي مقابله با يک جريان نامساعد از خود صبوري نشان دهيد.
 

 آبان(کژدم)
اگر کمي به خود بپردازيد و اخلاق و رفتار خود را مورد سنجش قرار دهيد، آن وقت خواهيد ديد که بخشي از مشکلات شما ناشي از خودخواهي ها و زياده طلبي هايتان است. سعي کنيد منصف باشيد و آنچه را که براي خود نمي پسنديد، براي ديگران هم نپسنديد، براي ديگران هم نپسنديد. يک برنامه و يا نقشه شما به نتيجه مورد نظر نزديک ميشود. اين روزها بهتر است به جاي احساساتي شدن ، منطقي فکر کنيد.
 

 آذر(کمان)
در اين هفته به يکي از خواسته هايتان مي رسيد و يا به تقاضاي شما در مورد امر مهمي پاسخ رضايت آميزي داده ميشود. يکي از راه دور چشم انتظار و نگران حال شما و خانواده است. شايسته است او را همچنان بي خبر نگذاريد. به زودي خبر مهمي دريافت مي کنيد . در اواخر هفته مي توانيد خود را از چند جر و بحث مشاجره آميز دور نگه داريد ، وگرنه بايد تا چند روز با خود جنگ اعصاب داشته باشيد.
 

 دي(بز)
اين روزها تا حدي خود را نگران و غمگين مي يابيد. ظاهرأ براي اين حالت دلايلي در بين نمي بينيد.چنين وضعيتي معمولأ براي هر کسي پيش نمي آيد، يعني آدم هميشه به يک حالت نيست اما اگر خوب در خود فرو رويد، خواهيد ديد که حالات بروز غم و شادي در انسان بي دليل نيست. اين روزها چشم انتظار ديداري هم هستيد ، به زودي اين انتظار پايان مي گيرد.سعي کنيد براي خود سرگرمي هاي شيرين فراهم آوريد تا از بعضي خودخوري ها خلاص شويد.
 

 بهمن(دلو)
اگر مي توانيد اختلافي را که با يکي داريد، هر چه زودتر به خوبي و خوشي پايان دهيد و رضايت خاطر شما فراهم آيد، بايد از يکدندگي و سخت گيري هاي بي منطق دست برداريد. در اواسط هفته نامه اي و يا سندي که مدتها در انتظارش بوديد، به دست شما ميرسد . در اين هفته پي خواهيد برد که بايد بر اطلاعات تخصصي در زمينه ي خاص بيفزائيد تا بتوانيد موفقيت هاي آتي خود را پايه ريزي کنيد.
 

اسفند(ماهي)
يکي از دوستان علاقه مند بي آنکه خود بدانيد منتظر خبر و يا ديداري از شماست. در اين هفته موجباتي فراهم مي آيد تا اميدواري هاي شما نسبت به آينده ويا برنامه اي خاص تکميل شود.يک کار اداري را با موفقيت به انجام مي رسانيد. يکي با خبر خوش نزد شما باز مي گردد. اين روزها سعي کنيد از جر و بحث هاي بي مورد و بي نتيجه با بزرگان خانواده بپرهيزيد و کار را از آنچه که هست مشکل تر نکنيد.
 

پ.ن

هی آقا. من که از بدو تولد این اتفاق (از کسي که نسبت به او اميد بسته بوديد، بدقولي و يا ناسپاسي خواهيد ديد) برام افتاده.دیگه گرگ بارون دیده شدم

   + مهران ; ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٤ شهریور ۱۳۸٦
comment نظرات ()

خشم

خشم و رنج و عذاب و سیگارهایی که با حرص پک زده می شند روح رو صیقل میدن ...دیگه بمب هم که تو ماتحتت بترکونن تکون نمی خوری آخ هم نمی گی .
ولی خشم باقی می مونه. بعضی وقتا تبدیل به یاس میشه. ولی هیچ وقت تموم نمیشه...حتی اگه زندگی یه ظرف پر از گیلاس باشه.
حتی اگه نویسنده بمیره. حتی اگه انتقام بگیره...هیچ چیز خشم رو برطرف نمیکنه.پس بهتره بیخودی تلاش نکنم.

بعد از هفته ای و ماهی و سالی دوست عزیزی حالم را اینگونه پرسیدند که:

آه ای روزگار. گل، آسمان، ابر، ستاره. آهای آهای ستاره؛ می گن یه جات می خاره.

به من چه اسم من که ستاره نیست.ستاره خودش جوابشو بده.

اه.بسه دیگه حالم بهم خورد.شهامتت کوش؟

اصلا دلم نمیخواست این باب باز بشه.

مهم نیست گوشه سمت چپ سینت چندبار تکرار میکنی مغرور خودخواه.برای من مهم اینه که من تو گوشه سمت راست ذهنم یک درگیری نداشته باشم. درگیری که اونجا نباشه راحت تر به زندگیم میرسم.

   + مهران ; ۱:۳۱ ‎ق.ظ ; جمعه ٢ شهریور ۱۳۸٦
comment نظرات ()