وبلاگ دست دوم

روز مبادا

...آيينه ها در چشم ما چه جاذبه اي دارند
آيينه ها كه دعوت ديدارند
ديدار هاي كوتاه...
از پشت هفت ديوار
ديوار هاي صاف
ديوار هاي شيشه اي شفاف
ديوار هاي تو ...
ديوار هاي من...
ديوار هاي فاصله بسيارند...

آه ديوار هاي تو همه آيينه اند
آيينه هاي من همه ديوارند

   + مهران ; ۳:۱۳ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۳۱ امرداد ۱۳۸٦
comment نظرات ()

ميشه اما...

   + مهران ; ٢:٠٩ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢۸ امرداد ۱۳۸٦
comment نظرات ()

فال هفته

فروردين(بره) 
به زودي موقعيت خوبي در کارتان و يا در خانه تان به دست مي آوريد و نزديکان به وجود شما افتخار خواهند کرد. سعي کنيد به بعضي اختلاف نظرها در خانواده دامن نزنيد چون عوارض آن دامنگير شما هم خواهد شد. گاهي لازم است آدم براي مصالحه و يا رفع اختلاف، از خواسته هاي خود دست بکشد و به اصطلاح کوتاه بيايد تا فرصت مناسب ديگر صبر کند. يک خبر ساده در اين هفته براي شما خيلي پراهميت خواهد شد.
 
 ارديبهشت(گاو) 
ساده انديشي و سهل انگاري را از خود دور کنيد تا بتوانيد به مقصودتان نزديک شويد. اين روزها خرجتان زياد شده است. نگران نباشيد به زودي جبران ميشود . يک معامله شيرين در راه داريد. بعضي بدبياري ها را به حساب بدشانسي خود نگذاريد. از قديم گفته اند گاهي عدو سبب خير هم خواهد شد. يک مسافرت غيرمترقبه اي در پيش داريد و راضي برمي گرديد.
 
خرداد(دو پيکر) 
يک تصادف و برخورد خوش شما را به مقصود نزديکتر خواهد کرد. اين روزها بايد حواستان را جمع کنيد تا در يک معامله و يا عقد قرارداد مغبون نشويد. بر اثر هيچ و پوچ و نازک نارنجي بودن روحيه بعضي ها، يکي از حرف و يا کار شما دلخور ميشود. اين روزها گوش به حرف هاي اين و آن ندهيد تا ذهنتان مغشوش نشود. به زودي يکي از برنامه هاي شما به نتيجه مي رسد و از مزاياي آن برخوردار خواهيد شد.
 
تير(خرچنگ) 
اين روزها بايد خيلي حواستان را جمع کنيد تا تصميمي نگيريد و يا کاري نکنيد که بعد موجب پشيماني شما شود. آن هم نوعي پشيماني که جبرانش مشکل و يا شايد هم محال باشد. براي شروع برنامه مورد نظر فرصت هاي خوبي به دست مي آوريد. يک مسافر در راه داريد که با رسيدن او برخي برنامه هايتان به هم خواهد خورد. يک مانع نسبتأ بزرگ بر سر راه داريد. مواظب باشيد با چشمان باز حرکت کنيد تا پايتان به آن گير نکند.
 
مرداد(شير) 
آن موقعيت مناسب که مدتي در انتظارش بوديد، فراهم مي ايد. يک دلخوري بر سر راه داريد.يک اختلاف دوباره سرباز مي کند. سعي کنيد تا آنجا که مي توانيد پايتان را از ميان بيرون بکشيد. اين روزها بايد مواظب دخل و خرجتان باشيد چون يک مشکل مالي جدي در پيش رو داريد. در اواخر هفته احساس خواهيد کرد کمي آرامش مورد نظر برايتان فراهم آمده است.
 
 شهريور(خوشه) 
يک ترديد و يا يک وسوسه بار ديگر شما را با خود درگير خواهد کرد. براي رهايي از دست آن بايد کمي به گذشته ها فکر کنيد و از نتايج نظير آن درس و راهنمايي بگيريد. اين هفته براي کارمندان، هفته خوش خبري خواهد بود. زوج هاي جوان متولد اين ماه اوضاع و احوال روزگار را موافق خواسته و توقع خود خواهند يافت. يک هديه و يا سوغاتي گرانبها و يا دوست داشتني در راه داريد.
 
 مهر(ترازو) 
خيال هاي شيرين هميشه به واقعيت نمي پيوندند. اگر بتوانيد توقعات و روياهايتان را به واقعيت هاي موجود نزديک کنيد آن وقت بسياري از مسايل و مشکلاتتان حل ميشود. هيچکس، حتي نزديکترين افراد به ما آن گونه که ما ميخواهيم ويا آرزو مي کنيم، نيستند و يا نمي شوند. در اين هفته آنچه را در جستجوي آن بوديد، به دست مي آوريد. در يک مجلس ميهماني رضايت خاطر شما فراهم مي ايد. سطح توقعات خود را پائين بياوريد تا زندگي را شيرين تر بيابيد.
 
آبان(کژدم) 
اگر کمي به ذهنتان مراجعه کنيد، به ياد خواهيد آورد قولي را که به يکي از نزديکان خود داده ايد، هنوز وفا نکرده ايد.او اگر چه به روي شما نمي آورد، اما همچنان چشم انتظار اقدام شماست. ديداري با يکي از دوستان قديمي براي شما روحيه بخش خواهد شد. خبرهاي خوبي به شما خواهد رسيد. يک شادماني بزرگ در ميانه هفته خواهيد داشت. يک مشکل اداري بالاخره به پايان کار خود مي رسد. همچنان سعي کنيد صرفه جويي را رعايت کنيد.
 
آذر(کمان) 
در اين هفته حرف ها و يا کارهاي شما در ميان اعضاي خانواده حرف و حديث هايي البته مثبت را پيش مي آورد. پولي را که در انتظارش بوديد، به دست مي آوريد. اواخر هفته پي خواهيد برد که روي خط شانس حرکت مي کنيد. چند فرصت شيرين ، روحيه تازه اي به شما خواهد داد. يک کدورت و يا قهر پايان مي گيرد و آسمان رابطه شما با يک نفر از ابرهاي ترديد و بدگماني پاک خواهد شد. يک خرج بزرگ در راه داريد.
 
 
دي(بز) 
اگر همين حرکت را به سوي مقصود ادامه دهيد، به زودي به نتيجه و يا نتايج مورد نظر خواهيد رسيد. سعي کنيد راهتان را کج نکنيد و يا به خيال خود ميان بر نزنيد. به زودي پست و يا تعهدات مهمي به شما واگذار ميشود. ترديد نکنيد شما از عهده انجام آن برخواهيد آمد. مسافرتي ناخواسته در پيش داريد. يک بسته ويا هديه گرانبها به دست شما مي رسد. با توفيقي بزرگ بر سر راه خود و يا يکي از نزديکان مواجه خواهيد شد.
 
 بهمن(دلو) 
در ديداري با شخص مورد نظر با مسايل تازه اي آشنا خواهيد شد که بر خلاف تصورات شما خواهد بود. چرا اصرار داريد به هر قيمتي که شده حرفتان را به کرسي بنشانيد. هميشه براي خود اين احتمال را هم قايل شويد که ممکن است اشتباه از جانب خودتان هم صورت گيرد. از برخورد با يک ماجراي ناموافق مايوس و سرخورده نشويد. اين مسئله بالاخره به نفع شما تمام خواهد شد. هر چند اگر طي آن از لحاظ مالي متضرر شويد.
 
اسفند(ماهي) 
در اين هفته محيط خانواده را موافق با خود و خواسته هاي خود خواهيد يافت. بعضي کدورت ها رنگ مي بازند و جاي خود را به محبت و همدلي خواهند داد. انجام کار مهمي به گردن شما مي افتد که براي رو به راه کردن آن بايد مقداري دوندگي اداري را متحمل شويد. سعي کنيد اميدواري هاي خود را نسبت به اينده کمرنگ نکنيد. اگر خود نخواهيد ، هيچکس به قدر شما نمي تواند به خودتان کمک کند.
  
فالخند

متولد شهريور
علامت طالع‌بيني شهريوري‌ها دختر باكره است. تكليف مردهاي شهريوري با اين علامت كاملاً روشن است. اما توضيح اين علامت در زنهاي شهريوري از دست ما برنمي‌آيد و به خودشان واگذار مي‌كنيم. فلز شهريوري‌ها جيوه است. حتماً شما هم با ما موافقيد كه جيوه فلز نيست و از جايي كه شهريوري‌ها جيوه را فلز مي‌دانند مي‌توان نتيجه گرفت اغلب بساز و بفروشهاي ساختماني كه برجهاي ساخته شده توسط آنها با اندك بادي فرو مي‌ريزد شهريوري هستند. متولد شهريور مجرد يا متأهل را به راحتي مي‌توان در ميان جمع شناخت. زيرا شهريورهاي مجرد حتي اگر در يك محفل عروسي هم باشند باز زير بغلشان حداقل پنج جلد از يك رمان ده جلدي را قرار مي‌دهند تا بلكه كسي جذب آنها بشود. اما متأهلين شهريوري كه خرشان از پل گذشته اگر در آن عروسي باشند با لگد مي‌زنند زير بغل او و كتابها را مي‌ريزند زيرا معتقدند كه الان زمان شادي كردن است. ممكن است با اين حركتشان شما ناراحت بشويد ولي ايرادي ندارد چون ديگران مي‌خندند! اگر روزي در خيابان كسي را ديديد كه با شلوارك و زيرپوش در حال قدم زدن است بدانيد كه او قطعاً يك شهريوري است و چون شهريوري‌ها به ظاهرشان خيلي اهميت مي‌دهند پس نتيجتاً او آن روز لباس تميز و اطو كشيده نداشته و تنها لباس تميز و اطوكشيده‌اش همان زيرپوش و شلوارك بوده است!

 زن متولد شهريور

زنهاي متولد شهريور هيچ وقت پولشان را صرف اين نمي‌كنند كه دماغشان را بدهند برود بالا، زيرا از همان ابتداي تولد دماغشان بالا است. منتها قطعاً بايد بروند دكتر و پولشان را صرف اين بكنند كه دماغشان را بدهند بيايد پايين چون زيادي بالا است. قبل از ملاقات با زن متولد شهريور از نوك پا تا مغز سرتان را با خط‌كش اندازه‌گيري بكنيد و هر ده سانت از بدنتان را يك نوع عطر بزنيد.
زيرا آنها به بي‌بويي و خصوصاً بدبويي حساسند و دلشان مي‌شكند. او به راحتي تسليم توهمات پوچ و بي‌پايه و اساس نمي‌شود پس بهتر است به جاي اينكه بنشينيد و براي او از جايگاهتان در آينده ادبي جهان بگوييد و يا اينكه بگوييد مربيان سابق تيم ملي فوتبال حق شما را خورده‌اند وگرنه شما الان از مشهورترين فوتباليستهاي دنيا محسوب مي‌شديد و يا اينكه اذعان كنيد اگر مادرتان اجازه مي‌داد كه شما از همان ابتدا لباستان را خودتان اطو بكشيد الان از بزرگ‌ترين اطوكارهاي خاورميانه بوديد، بلند شده و مثل آدم، صبح علي‌الطلوع برويد سر كار و بوق سگ هم برگرديد به منزلتان.
 مرد متولد شهريور
از همين اول بگويم كه اگر تشنه روياهاي رمانتيك و عشقهايي چه سطحي؛ چه عميق هستيد بي‌خودي به مرد شهريور دل نبنديد، زيرا آبي گيرتان نمي‌آيد و از تشنگي هلاك مي‌شويد، عشقهايي كه به صورت قول و قرارهاي عاشقانه، و با سوز و آه شاعرانه جلوه‌گر شوند نه تنها بر مرد شهريوري تأثير نمي‌گذارند بلكه باعث وحشت او شده و با اولين اتوبوس يا قطار از شهر مي‌گريزد. هواپيما را انتخاب نمي‌كند چون خيلي گران است مگر اينكه بليت قطار و اتوبوس گيرش نيايد. مرد متولد شهريور استعداد فوق‌العاده‌اي در زمينه بازيگري دارد. پس اگر روزي به خانه آمديد و ديديد شوهر شهريوري‌تان غش كرده و از دهانش كف بيرون مي‌آيد و دارد همين جور مي‌لرزد قبل از اينكه شماره تلفن اورژانس را بگيريد، تحقيق كنيد ببينيد آيا او در يك چنين لحظه‌اي با كسي قول و قراري نداشته است. زيرا ممكن است داشته باشد و چون به هر دليلي نتوانسته است به قول و قرارش عمل كند خودش را به غش زده باشد. اگر مرد شهريوري شما روزي به خانه آمد و يك لنگه كفش به شما هديه داد ناراحت نشويد بلكه خوشحال شويد. زيرا او در آن لحظه در اوج عشق نسبت به شما به سر مي‌برد و با اين حركت نمادين مي‌خواهد بگويد تو براي من مثل سيندرلا هستي.
پدرهاي شهريوري معمولاً فرزندانشان را لوس نمي‌كنند پس اگر روزي با بچه لوس يك مرد شهريوري مواجه شديد بدانيد كه قطعاًكار مادرش بوده است.

بيماريهاي متولد شهريور
متولدين شهريور هم مثل متولدين ساير ماهها بالاخره يك روزي مي‌ميرند. ولي آنها تا قبل از مرگشان به‌طور شگفت‌انگيزي از سلامت كامل برخوردارند. مثلاً ممكن است آنها در حالي كه دارند در يك دانشكده پزشكي از راههاي جلوگيري از سكته قلبي صحبت مي‌كنند سكته كرده، بميرند. آنها معمولاً اهل پيشگيري هستند. به طوري كه اغلب شهريوري‌ها يا دكتر مي‌شوند و يا صاحب يك داروخانه تا اگر كوچك‌ترين مريضي بر آنها مستولي شد خودشان بتوانند خودشان را درمان كنند.

 مشخصات متولدين شهريور
حسّاس ، با هوش ، شاد و سر حال ، دقيق ، وظيفه شناس ، خوش هيكل و خوش تيپ ، سالم و تندرست ، اهل سازش ، سود جو ، خجول ، بد پيله ، واقعاْ ساعي و كوشا ، سرمايه دار ، كمال گرا ، صبور و آرام ، عاشق سلامت خود ، متّكي به نفس ، خونسرد و خوددار ، عاشق كامپيوتر ، روشنفكر و دانشمند ، قابل انعطاف ، وسواسي ، پر انرژي ، مبتكر ، اهل اعتدال و ميانه روي ، كمك رسان ، اهل انتقاد ، معتمد ، وفادار ، با ايمان ، رام نشدني ، بي ريا و بي تزوير ، خوش قلب ، چشم و گوش بسته ، با شرم و حيا ، ثابت قدم ، مورد حسد قرار مي گيرد ، دور از جرّ و بحث ، گول زرق و برق را نمي خورد ، فرشته خو ، خيلي درس خوان ، چابك ، خيال پرداز ، داراي ذائقه قوي ، با انضباط و مستقل ، كاردان و لايق ، نكته سنج ، خود كفا ، پر توقّع ، اهل همدردي ، زود رنج ، قاطع ، دور انديش ، خرده ‌گير و خورده بين .

مرد متولد شهريور:
آتش عشق اين مرد بسيار كم شعله اما جاودانه و با حرارت است. مجموعه‌اي است از كمال و هوش و ثبات قدم. بر انگيختن احساساتش كار دشواري است. او مي‌تواند سالهاي سال بدون اينكه قلبش براي كسي بتپد زندگي كند. به كوچكترين چيزهائي كه مورد علاقه همسرش است فكر مي‌كند و به آنها اهميت ميدهد.

زن متولد شهريور:
بسيار احساساتي، بي‌ريا و تزوير، خوش قلب، خواستار عشق حقيقي و وفادار به همسر و خانواده، در مناسبات خود با او سعي كنيد از جر و بحث پرهيز نمائيد. در هيچ كاري زيادهروي نمي‌كند و خوب مي‌تواند از خود مراقبت كند. در مقابل اقرار به گناهان خويش سرسختي عجيبي نشان مي‌دهد.

   + مهران ; ۱٢:٤۱ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢۸ امرداد ۱۳۸٦
comment نظرات ()

خسته...

امروز خیلی کش اومد. یک جورائی چهارشنبه بود. چهارشنبه همیشه برای من بدترین روز هفته بوده.اونقدر کش اومد که دوساعت کلاس آخرم رو تعطیل کردم.
امروز سر کلاس با استاد حقوق  هم کش مکش داشتم. این حقوقی ها و وکلا همیشه همینجوری بودند.با پنبه سر میبرند. من اصلا تحمل برخوردهاشون رو ندارم. خیلی زود اعتراض کردم و خوشبختانه کلاس هم ازم حمایت کرد.استاد عزیز هم حرفشون رو زودی پس گرفتند.اونقدر ناراحت شده بودم که بچه ها گفتند ما فکر کردیم الان خونش رو میریزی.
حقش بود مرتیکه بیشعور ، شعور کل کلاس رو زیر سوال برد.
بگذریم.من دچار خستگی مفرط جسمی شدم.زودرنج شدم.البته باید بگم زودرنج تر شدم.


این آهنگ رو سال 80 یک دختر مشهدی که اسمش شیوا بود بهم داد.طفلی سرطان داشت و مرحوم شد.این آهنگ رو گذاشتمش اینجا که شیوا بر داره .شما هم خواستین بردارین بشنوین.زنگ بیدار باش صبح گوشی موبایلم هم همین آهنگه.مامان میگه آدم با این بیشتر خوابش میبره

 این هم شرح حال خودم

چند وقتيه معاشرتامو كم كردم كه يه كم بيشتر به خودم برسم
چند وقتيه كه حال و هواي بچگيام و كردم
چند وقتيه بيشتر فكر ميكنم و كمتر ميفهمم!
چند وقتيه كه تنها و دلتنگم
چند وقتي فهميدم چه گندي زدم، چقدر عقبم
خيلي وقت بود که میدویدم و به هيچ جا نمي رسیدمم
خيلي وقت كه همه چي رو وسط راه ول ميكنم
چند وقتيه سرد و كرخ شدم
خيلي وقت كه مشكوك شدم!
چند وقتيه نميدونم چمه
چند وقتيه زده به سرم و بچه شدم
چند وقتيه سرما زده شدم
چند وقتيه با خودم غريبه شدم
اصلا فكر ميكنم گم شدم
نمي دونم شايدم پاك خل شدم
ولي هر چي شدم خودم شدم
چون اين بار تنها بودم، تنهاي تنها
براي همينه چند وقتي تلخي رم دوست دارم!

   + مهران ; ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۳ امرداد ۱۳۸٦
comment نظرات ()

فال هفته

من آدم بد قولی نیستم.روی هم رفته چیزی رو که بگم انجام میدم انجام میدم اما این روزها روزی ۱۴ ساعت سر کلاسم.ما بقی وقتم رو هم باید مطالعه کنم. در فقر شدید زمانی دارم دست و پا میزنم.کاش میشد تا ۱۹ شهریور کامپیوترم خراب میشد تا اینقدر وقتمو نگیره. این تابستون از نصفه گذشت ولی من هنوز نتونستم استراحت کنم. طفلونکی مهران .اینم فال هفته.

فروردين(بره)
 
يکي از موارد نوميدي شما به اميدواري بدل ميشود و مراتب رضاي خاطر شما فراهم مي آيد و يا نگراني هاي شما از بابت بعضي تنش هاي خانوادگي برطرف ميشود. اين روزها خرج هايي را متحمل شده ايد. خودخوري و عصبيت در اين مورد هيچ فايده اي ندارد و بايد به طريقي خود را تسلي دهيد. به زودي پيشنهادهاي پرخير و برکتي خواهيد شنيد. مواظب باشيد که بعضي مخالفت هاي شما با اين و آن منجر به ضررو زيان در آينده نشود.
 
ارديبهشت(گاو)
 
فکر کردن و تأسف خوردن در مورد آنچه که گذشت هيچ فايده اي ندارد. براي فراهم آوردن رضايت خاطر خود به نتايج حاصل آمده فکر کنيد. به زودي موجباتي فراهم خواهد آمد تا بخشي از ضررهاي مالي شما جبران شود. يک خبر مهم و شيرين در راه داريد. در اين هفته خيالتان از بابت يک ناراحتي جسمي که مدتي است فکرتان را به خود مشغول کرده است، راحت خواهد شد. مقدار قابل ملاحظه اي پول به سوي شما در راه است.
 
خرداد(دو پيکر)
 
 براثر بعضي مسائل مالي بگومگوهايي در خانواده خواهيد داشت و به زعم خود از ولخرجي هاي يکي از اعضاي خانواده حسابي دلخور و عصبي خواهيد شد. اما اگر به موضوع دقيق تر نگاه کنيد، خواهيد ديد که موضوع چندان هم ولخرجي نبوده است. از يکي که به قول و قرارش اعتمادي نداريد، وفاي به عهد خواهيد ديد. يک کار ابتکاري شما مورد توجه نزديکان قرار مي گيرد. در دو روز آخر هفته روحيه شما بهتر از روزهاي اوليه هفته خواهد شد.
 
 
تير(خرچنگ)
 
 تغيير و تحولاتي در امور شغلي شما رخ خواهد داد. مواظب بعضي وسوسه ها باشيد. باري به هر جهت اقدام نکنيد و يا دست به کاري نزنيد ، چون بعدأ پشيمان خواهيد شد. ملاقات با يک نوآشنا مشغله هاي فکري تازه اي را براي شما به وجود مي آورد. اين روزها بايد مواظب حرف زدن هاي خود باشيد تا نيش زبان شما موجب دلخوري و آزار ديدن ديگران نشود. خبري را که مهم نمي پنداشتيد برايتان مهم خواهد شد.
 
مرداد(شير)
 
 يک موضوع عاطفي و احساسي براي مدتي افکارتان را پريشان خواهد کرد. يک بگومگوي مشاجره مانند با يکي از همسايگان و يا همکاران خود در پيش داريد. اگر بتوانيد دامنه آن را کش ندهيد، چندان عوارضي در پي نخواهد آورد.در هر حال به نفع شماست که کوتاه بياييد. حتي اگر کمي از حق خود بگذريد. يکي از آشنايان در وضعيت نامساعدي قرار مي گيرد و اين وضعيت براي شما ناراحتي هاي فکري زيادي ايجاد خواهد کرد.
 
شهريور(خوشه)
 
در اين هفته فرصت هاي بسيار خوبي براي عقد قرارداد و يا انجام معامله به دست مي آوريد. سعي کنيد موقعيتي را که در حال حاضر به دست آورده ايد ، حفظ کنيد. از بلندپروازي ها و از دست زدن به کارهايي که در آنها تجربه اي نداريد، پرهيز کنيد. به قول معروف بيگدار به آب نزنيد. نگران وضعيت فعلي کارتان نباشيد، به زودي تغيير و تحولي مثبت در آن ايجاد ميشود. نگاهتان را همچنان اميدوار و مثبت نگه داريد.
 
 
مهر(ترازو)
 
اين روزها به جهاتي بايد خيلي مواظب حرف ها و رفتارتان باشيد، چون يکي از نزديکان شما در موقعيت حساسي از لحاظ روحي و رواني قرار دارد. هر آن ممکن است از رفتار سرد شما برآشفته شود و واکنش هاي تندي نشان دهد. بي جهت دامنه توقعات و آرزوهاي خود را آن قدر گسترده نکنيد که از عهده انجام برنياييد. اين روزها بايد تصميم مهمي بگيريد. در اين هفته مسير تازه اي در کارتان پيدا ميشود. منتظر يک ديدار تازه باشيد.
 
 آبان(کژدم)
 
اگر بتوانيد به خودتان بقبولانيد که در زندگي چه مي خواهيد و چه هدفي را بايد دنبال کنيد، بخش قابل ملاحظه اي از مشکلاتتان با خود حل خواهد شد. بهانه جويي هاي بدون منطق و لج کردن با خود و يا با نزديکان نه تنها مشکلي را حل نمي کند بلکه موجب آزارتان هم خواهد شد. مي توانيد از کمک هاي يک شخص مجرب و با نفوذ برخوردار شويد.در اين هفته در يک محيط اداري مشکلاتي براي شما پيش مي آيد. سعي کنيد در هر حال خونسرد باشيد و در خونسردي بهتر مي توانيد تصميم بگيريد.
 
آذر(کمان)
 
 از لحاظ عاطفي تغييراتي در روحيه شما پديدار خواهد شد. گره يکي از مشکلات شما به دست کسي است که اگر کمي تواضع نشان دهيد، او راضي به کمک کردن به شما ميشود. همين روزها جرقه هايي از شانس و فرصث هاي کمياب و ذي قيمت را خواهيد ديد. چرخ زندگي براي شما روي غلطک و سراشيبي قرار مي گيرد. دنيا را سبز و خرم و ايام را آفتابي و دلپذير خواهيد يافت. رفتار يکي که برايتان ارزش خاصي دارد، تغيير خواهد کرد.

 
دي(بز)
 
با رسيدن يک خبر، فکرتان براي مدتي پريشان خواهد شد. براي مقابله و يا تصميم گرفتن ابتدا سعي کنيد افکارتان را منظم کنيد. براي پيشبرد کارتان ناچار مي شويد به رغم ميلتان منت يکي را بکشيد. در اين هفته از يکي از دردسرهاي آزاردهنده خلاص مي شويد و يا مزاحمت هاي يک نفر که چشم ديدن او را نداريد، کم مي شود. حس حسادت را اگر از خود کم کنيد کمک زيادي به روحيه و اعصاب خود کرده ايد.
 
بهمن(دلو)
 
اگر اين فکر را که جز به خود به کمک کسي احتياج نداريد، از خود دور کنيد و دست کمک بعضي ها را پس نزنيد، قدم هاي مثبتي به نفع خود برداشته ايد. ملاقات هاي گيج کننده اي خواهيد داشت. در تار و پودهاي يک مشکل اداري گرفتار مي شويد، اما با کمي حوصله و تدبير مي توانيد اين مشکل را حل کنيد .در ميانه هفته موجباتي فراهم مي آيد تا خود به ارزش هاي کارتان و توانايي هايتان واقف شويد. در اين هفته با چند اتفاق خوش مواجه خواهيد شد.
 
اسفند(ماهي)
 
براي نشان دادن احساسات و يا تمايلات خود به طرف مقابل فرصت هاي خوبي به دست خواهيد آورد. سعي کنيد رودربايستي ها را کنار بگذاريد و آنچه را که در دل داريد، به زبان آوريد تا بعد دچار سرزنش از خود نشويد. کارتان رونق زيادي پيدا مي کند و از يک رکود موقتي خارج ميشود. با يک شگفتي در اين هفته مواجه خواهيد شد. کارتان مورد توجه افراد خبره قرار مي گيرد و از يک فشار مالي بيرون خواهيد آمد

   + مهران ; ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢۱ امرداد ۱۳۸٦
comment نظرات ()

رسم رنگين‌ترين رويای نرگس...

اگر ممکن است
پياله‌های ما را هم پُر کنيد
روز هم کاملش خوب است.
ما از همان اولِ علاقه به عطرِ نور
از نَم‌نمِ آرامِ باد شمال فهميده بوديم
که ماهِ مشکلِ اين شبِ بلند
عاقبت از پسِ پرده‌ی دريا طلوع خواهد کرد.


اما چه کشيديم تا اين کتابِ بی‌واژه ورق خورد!
و چه تابستانها که بی‌ترانه
تشنگی را تاب آوديم
طعنه‌ی سنگ و سکوتِ ستاره را تحمل کرديم
تا سرانجام شب از شرمِ اين همه بی‌چراغ
گيسو به رویِ روشنِ بوسه گشود!


حالا با خيالِ راحت به خوابِ خانه برمی‌گرديم
پيراهنِ عزای کهنه از تنِ کوچه به در می‌آوريم
بر دست‌های خسته‌ی دريا حنا می‌بنديم
و در باد
باز از منزل ماه وُ
علاقه‌ی عريان به آدمی ... آواز خواهيم خواند.


اين رسم رنگين‌ترين رويای نرگس است
که خيره به رخسارِ خويش
در خوابِ آب،‌ آوازمان می‌دهد:
هی مسافرانِ بی‌منزلِ آن راه دور!
آيا يک امشب آسوده مايليد
از اندوهِ تشنگی
با من به ميهمانیِ باران و بوسه بياييد؟

   + مهران ; ۱:۳۱ ‎ق.ظ ; شنبه ٢٠ امرداد ۱۳۸٦
comment نظرات ()

گذشته

امشب به خودم گفتم:
- بايد خودت شروع كني ! تا كي مي خواهي منتظر اتفاق باشي؟
كاري كن،از جائي شروع كن..خواهي ديد كه اتفاقي مي افته.. خودش ادامه پيدا مي كنه...بايد ادامه پيدا كنه!
- از كجا شروع كنم؟
- از اين ميز.از اين كشوها..از اين كاغذها و از اين خرت و پرت هائي كه هميشه جمع مي كني و هيچوقت دور نمي ريزي!
و شروع كردم.
و هر سطر بر كاغذي ،مرا به زماني مي برد.
و هر طرح بر صفحه اي ،مرا به جائي كشيد.
و هر يادگار نوشته بر ورقي،مرا به دوراني برد.
زماني..جائي..دوراني..در گذشته ها .
و حال،
كاغذها..برگها..طرح ها..نقاشي ها..دفترها..شعرها..عكسها..بريده هاي مجله و روزنامه ها..يادگاري ها..نامه ها..كارتها..كاغذهاي خشكِ بد قواره و...
همه و همه دوره ام كرده اند ،
و من ؛
مي خوانم ،لبخندي مي زنم،اخمي مي كنم ،به فكر فرو مي روم ،در خاطره اي غرق مي شوم ،مكثي مي كنم....
و پاره مي كنم !
مي خوانم و پاره مي كنم،يكي بعد ديگري..
پاره..بعدي..پاره..بعدي...پاره..بعدي..پاره..بعدي..
....
شايد وقتي همه اين گذشته ها را پاره كردم
به آينده برسم.

شايد...


.

   + مهران ; ۱۱:٠٧ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٧ امرداد ۱۳۸٦
comment نظرات ()

گاهي ... همش گاهي ...

گاهي فكر مي كنم ...
يادم مي ره نوشتنو ...
براي آدما نوشتنو ...
انگار توي خلوت خودم ، يه جوري گول مي زنم خودم و براي چي مي نويسم ؟ ها ؟
پشت اين كاغذاي كاهي ، همش عكسه انگار ...
همش عكس دوست داشتنه ...خواستنه ...
 نمي دونم ، روي كاغذ و كتابام كه درد و دلام نمياد ...
اينجا رو گاهي فكر مي كنم كه اشتباهه ...
كه تموم عمرم چي چي رو اينهمه واسه آدما بلغور كردم توي اون همه شعر و سه نقطه ...
نمي فهمم تازه دارم مي دمشون به باد
يا ، دعا مي كنم كه از اون دورا ،از همون پيج آخري بيان پيشم ...
نگيد مزخرفه حرفام ...
حرف راست همينه ...
حرف راست همونه كه پر از گناهه ، پر از گلايست ...
نمي دونم نوشتم واسه چيه ؟ واسه اينكه كه آدما بخوانم ؟ واسه دوست داشتنه ؟خواستنه ؟
 هوس بازي ساده  من و هزار تا عروسك آويزونمه كه مي خوان بزنن بيرون ؟
از تو ذهنم ؟ از تو انگشتام ؟
از لابلاي هزار تا واژه سبز و بنفش ؟ كاش مي دونستم ...

   + مهران ; ۱۱:۳٧ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۳ امرداد ۱۳۸٦
comment نظرات ()

Unbelievable truth

Unbelievable truth
(andy yorke)

Lyrics:
he built the windows high
said it would last forever
he'd stare all night at the empty sky
to keep his thoughts together

to see the angel once again

she came to him back when
his life was full of promise
and he swore that he had only needed then
swore it would last forever

to see the angel once again
to see the angel once again

you wouldn't let her go
he thought it would last forever
she said that his love was a dead mans love
draining the life from another

to see the angel once again
to see the angel once again
to see the angel once again

and if you're gonna live your life like that
it's gonna let you down
and if you're gonna live your life like that
it's gonna let you down
and if you're gonna live your life like that
it's gonna let you down
and if you're gonna live your life like that
it's gonna let you down

and you won't see the angel once again
to see the angel once again

   + مهران ; ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٠ امرداد ۱۳۸٦
comment نظرات ()

زن

و خداوند زن را آفرید

پ.ن

۱- بعضی هاشون رو اینگونه آفرید.

۲- نمیگفتم بعضی هاشونو الان دیگه مهرانی وجود نداشت.

۳- به همین دلیل زیاد از ته دل نگفتم.

۴-تشخیص این که کدوم جملم رو از ته دل نگفتم با خودتون.

   + مهران ; ۱:۳٩ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٩ امرداد ۱۳۸٦
comment نظرات ()

ساکت

 نوشتن نمیخواد که.

عکسه اونقدر کیفیت داره که بشه نوشته های ریزشم خوند.

   + مهران ; ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۸ امرداد ۱۳۸٦
comment نظرات ()

فال هفته

فروردين(بره)
 
موردي که براي شما ترديدهايي را پيش آورده بود، برطرف ميشود و آن وقت مي توانيد تصميم مورد نظر خود را بگيريد . يک دلخوري بين شما و يکي از دوستان و يا اعضاي فاميل برطرف ميشود و شما مي توانيد نقطه نظرهاي خود را اعمال کنيد. براي شرط گذاري ها ابتدا بايد مقدورات و توانايي هاي طرف مقابل را هم در نظر بگيريد و سپس اعمال نظر کنيد و خواسته هاي خود را از وي بخواهيد.
 
ارديبهشت(گاو)
 
 اين روزها سعي کنيد بر اعصاب خود مسلط باشيد و از حرص و جوش خوردن در محيط کار تا آنجا که مي توانيد، دوري جوئيد. يک معامله نيمه کاره مانده و يا به هم خورده را به حساب بدشانسي هاي خود نگذاريد. اگر اين اتفاق ها را معمولي و روزمره بدانيد که ممکن است براي هر کسي پيش بيايد، آن وقت احساس آرامش خيال خواهيد کرد.گاهي اين گونه پيش آمدها از روي خير و صلاح آدم اتفاق مي افتد.
 
خرداد(دو پيکر)
 
 در اواخر با کمک يکي که از او هيچ انتظاري نداشتيد، مشکلي از مشکلات شما حل خواهد شد. يک دوره تلخکامي و مزاحمت ها و بدخيالي ها به پايان مي رسد. سعي کنيد پايتان را به اندازه گليم تان دراز کنيد. بي گدار به آب زدن ها و زياده طلبي ها بي آنکه زمينه اش فراهم باشد گاهي کار دست آدم مي دهد. هيچکس تاکنون از قناعت و صبوري صدمه نخورده است.
 
تير(خرچنگ)
 
 براي حل يک اختلاف و يا مشکل سعي کنيد به قول معروف تنها به قاضي نرويد. اگر ما بتوانيم در اين گونه موارد خود را جاي طرف مقابل بگذاريم ، آن وقت بسياري از مشکلاتمان حل خواهد شد. هفته خوب و آرامي در پيش داريد . به شرطي که خود با بهانه جويي ها وبعضي خودخواهي ها آن را به هم نريزيد. در مورد يک مسئله عاطفي نگران نباشيد. اين مشکل با کمي تدبير و خوش خلقي قابل حل است.
 
مرداد(شير)
 
يکي از آرزوهايتان برآورده مي شود.يک گره از کارتان باز خواهد شد و يا يک نوميدي به اميدواري بدل خواهد شد.معامله شيريني در پيش داريد که خود بيش از ديگران از آن احساس رضايت خواهيد کرد. زياد به حرف هاي ضد و نقيض ديگران در مورد اين معامله حساسيت به خرج ندهيد. گاهي همين بگومگوها آدم را دچار ترديد مي کند. يک موضوع که به آن اميد بسته بوديد، دروغ از آب در مي آيد.
 
شهريور(خوشه)
 
 در اين هفته فرصت هاي خوبي براي انجام مقاصد خود به دست خواهيد آورد. ديدار يکي از اعضاي فاميل موجب رضايت خاطر شما خواهد شد. مخصوصأ از اينکه توانسته ايد دل او را به دست آوريد از احساس رضايت وي احساس آرامش خواهيد کرد. هديه اي دريافت خواهيد کرد و يا مقداري پول از جايي که انتظار نداريد، به دست شما مي رسد. مقداري هم پول به صورت يک خرج بزرگ از دست شما خارج خواهد شد.
 
مهر(ترازو)
 
با پيش آمدن يک موضوع خانوادگي از تصميمي که گرفته بوديد ، منصرف خواهيد شد. اين روزها منتظر يکي هستيد تا با آمدنش يک مجلس ميهماني مفصل به راه بيندازيد. به يک مسافرت دعوت مي شويد. موفقيت يکي از نزديکان موجب مباهات شما خواهد شد. يک امر مبهم برايتان روشن خواهد شد و از دلواپسي بيرون خواهيد آمد.
 
 آبان(کژدم)
 
 همين روزها از يک برنامه که به خاطر آن زحمات زيادي متحمل شده بوديد، بهره مند خواهيد شد. مقصود و هدفي را که اختيار کرده ايد، دست کم نگيريد و در مورد انجام آن سهل انگار نباشيد، چون در غير اينصورت سخت پشيمان خواهيد شد . به زودي خود را بر سر يک دوراهي براي تصميم گيري خواهيد ديد. نگران نباشيد شانس با شما همراه است.
 
آذر(کمان)
 
شانس و يا فرصتي را که آرزو داشتيد به دست مي آوريد، مواظب باشيد که اين فرصت را از دست ندهيد. يکي از دوستان قديمي توجه شما را به بعضي تغييرات در زندگي تان جلب خواهد کرد. به خاطر امر خيري مسافرتي در پيش داريد. طي اين سفر پي به ارزش هاي تازه اي در زندگي خود خواهيد برد. از دورويي و يا ناسپاسي يکي از نزديکان حسابي عصبي خواهيد شد.

 دي(بز)
 
به زودي خود را در محيط تازه اي خواهيد يافت.نگران نباشيد خيلي زود از پيش آمدن چنين فرصتي احساس رضايت خاطرخواهيد کرد. در اين هفته از روبه راه نشدن کاري که براي شما از اهميت خاصي برخوردار است، دلخور و نگران خواهيد شد. معامله اي که به آن دل بسته بوديد، به مشکل برخواهد خورد. از دورويي و يا ناسپاسي يکي از نزديکان حسابي عصبي خواهيد شد.
 
بهمن(دلو)
 
در يک مورد عاطفي و احساسي قضيه به نفع شما تمام خواهد شد. قدر فرصت هاي اين چنيني را بدانيد و آن را به بهانه جويي هاي غيرمنطقي از دست ندهيد. اين روزها اگر نمي توانيد افکار خود را منظم و مرتب کنيد، چندان نگران نباشيد. هر کسي هم به جاي شما بود با چنين مشکلي دست به گريبان مي شد. اين مشکل با کمي گذشت زمان حل خواهد شد.
 
اسفند(ماهي)
 
مشکل يکي از اطرافيان حسابي فکر شما را به خود مشغول کرده است. شما اگر نمي توانيد در حل آن ، کمک حال وي باشيد، خود را مقصر و قابل سرزنش ندانيد، يک خبر مهم خواهيد شنيد و با شنيدن آن اميدواري هاي تازه اي برايتان پيدا خواهد شد. نگراني شما از بابت يک مشکل جسمي خود و يا يکي از نزديکان برطرف مي شود.جوانان متولد اين ماه فرصت هاي مناسبي براي تشکيل خانواده به دست مي آورند.

   + مهران ; ۱٠:۳۱ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٧ امرداد ۱۳۸٦
comment نظرات ()

کمی من و ..مزدا قرمز رنگ..

 این چند روزه که پرشین بلاگ منفجر شده من تمام بازدید کنندگان وبلاگم رو از دست دادم. من تو ماه پیش میانگین بین روزی ۲۰۰ تا۲۵۰ نفر بازدید کننده داشتم اما این روزا به بیست نفرم نمیرسه.چند روز قبل از این که پرشین بلاگ هک بشه اینو فهمیده بودم که داره یک اتفاقاتی می افته چون هیچ باز دید کننده ای از طریق سایتهای جستجو گر معروف نداشتم. تجربه Administrator ایم بهم گفت یک خبرائی شده تا این که به مهندس راد زنگ زدم اما دیر شده بود.

خودمم خوبم.اما نه به اندازه دو هفته یش.شاید یک خستگی جسمی باشه.برای همین آخر هفته و تعطیلاتمو شمال بودم. تموم بدنم آفتاب سوز شده.به حدی که وقتی به پوست بدنم آب میخوره شدید می سوزه.

اما...

مزدا 323 قرمز رنگ، تا به نزديکي دختر جوان رسيد به طور ناگهاني ترمز کرد . خودرو چند قدم جلوتر از دختر جوان از حرکت ايستاد ، اما راننده، خودرو را به عقب راند، تا جايي که پنجره جلو دقيقا روبروي دختر جوان قرار گرفت . اين اولين خودرويي نبود که روبروي دختر توقف مي کرد ، اما هريک از آنها با بي توجهي دختر جوان ، به راه خود ادامه مي دادند . دختر جوان، مانتوي مشکي تنگي به تن کرده بود که چند انگشتي از يک پيراهن بلند تر بود . شلواري هم که تن دخترک بود ،همچون مانتويش مشکي بود و تنگ مي نمود که آن هم کوتاه بود و تا چند سانتي پايين تر از زانو را مي پوشاند . به نظر مي آمد که شلوار به خودي خود کوتاه نيست و انتهاي ساق آن به داخل تا شده . دختر جوان نتوانست اهميتي به مزداي قرمز رنگ ندهد . سرش را به داخل پنجره خم کرد و به راننده گفت :" بفرماييد؟" . مزدا مسافري نداشت . راننده آن پسر جوان و خوش چهره اي بود که عينک دودي ظريفي به چشم داشت . پسر جوان بدون معطلي و با بياني محترمانه گفت : " خوشحال ميشم تا جايي برسونمتون". دختر جوان گفت : " صادقيه ميرما". پسر جوان بي درنگ سرش را به نشانه تائيد تکان داد و پاسخ داد : " حتماً، بفرماييد بالا ". دخترک با متعجب ساختن پسر جوان، صندلي عقب را براي نشستن انتخاب کرد .چند لحظه اي از حرکت خودرو نگذشته بود که دختر جوان ، در حالي که روسري کوچک و قرمز خود را عقب و جلو مي کشيد و موهاي سرازير شده در کنار صورتش را نظم مي داد ،گفت :" توي ماشينت چيزي براي گوش کردن نيست "
- البته .
پسر جوان ،سپس پخش خودرو را روشن کرد . صداي ترانه اي انگليسي زبان به گوش رسيد . از آينه به دختر جوان نگاهي انداخت و با همان لبخند ظريفش که از ابتدا بر لب داشت گفت :"کريس دبرگ هست ، حالا خوشتون نمياد عوضش کنم ". دخترک با شنيدن حرف پسرجوان ،خنده تمسخر آميزي سر داد .
- ها ها ها ، اين که اريک کلاپتون . نميشنوي مگه ، انگليسي مي خونه . اصلا کجاش شبيه کريس دبرگ .
- اِه ، من تا الان فکر مي کردم کريس دبرگ . مثل اينکه خيلي خوب اينا رو مي شناسيد ها .
دخترک ، قيافه اي به خود گرفت و ادامه داد:" اِي ، کمي "
- پس کسي طرف حسابمه که خيلي موسيقي حاليشه . من موسيقي رو خيلي دوست دارم ، اما الان اونقدر مشغله ذهني دارم که حال و حوصله موسيقي کار کردن رو ازم گرفته .
دخترک لبخندي زيرکانه زد و با لحني کش دار گفت:" اي بابا، بسوزه پدر عاشقي . چي شده ، راضي نميشه ؟"
- نه بابا، من تا حالا عاشق نشده ام . البته کسي رو پيدا نکرده ام که عاشقش بشم ، و اگرنه اگه مورد خوبي پيش بياد ، از عاشقي هم بدم نمياد . اصل قضيه اينه که، قبل از اينکه با ماشين بزنم بيرون و در خدمت شما باشم ، توي خونه با بابام دعوام شد .
- آخي ، سرچي؟ لابد پول بهت نمي ده.
- نه ، تنها چيزي که ميده پول . مشکل اينجاست که فردا دارم مي رم بروکسل، اونوقت اين آقا گير داده بمون توي شرکت کار داريم .
با گفتن اين جملات توسط پسر جوان ، دخترک، با اينکه سعي مي کرد به چهره اش هويدا نشود ، اما کاملا چهره اش دگرگون شد و با لحني کنجکاوانه پرسيد: " اِه، بروکسل چي کار داري؟ "
- دايي ام چند سالي هست که اونجاست . بعد از سه چهار ماه کار مداوم ، مي خواستم برم اونجا يه استراحتي بکنم؟
دخترک بادي به غبغب انداخت و سريع پاسخ داد:
- اتفاقا من هم يک هفته پيش از اسپانيا برگشتم.
- اِه، شما هم اونجا فاميل داريد؟ کدوم شهر.
- فاميل که نداريم ، براي تفريح رفته بودم ونيز.
پسر جوان نيشخندي زد و گفت : اصلا ولش کن بابا ، اسم قشنگتون چيه؟
- من دايانا هستم. اسم تو چيه، چند سالته؟ چه کاره اي؟
- چه خبره؟ يکي يکي بپرسيد، اين جوري آدم هول ميشه ... اولاً اين که اسم خيلي قشنگي داريد ، يکي از اون معدود اسم هايي که من عاشقشونم . اسم خودم سهيل ، 25 سالمه و پيش بابام که کارگذار بورس کار مي کنم . خوب حالا شما .
دخترک با شنيدن اين حرفهاي سهيل ، چهره اش گلگون شد و به تشويش افتاد .
- من که گفتم ، اسمم داياناست . 23 سالمه و کار هم نمي کنم . خونمون سمت الهيه است و الان هم محض تفريح دارم مي رم صادقيه . تا حالا بوتيک هاي اونجا نرفته ام . با يکي از دوستام اونجا قرار گذاشته ام تا بوتيک هاش رو ببينيم و اگه چيز قشنگي هم بود بخريم .
- همين چيزايي هم که الان پوشيده ايد خيلي قشنگه ها.
دايانا ، گره کوچک روسريش را باز کرد و بار ديگر گره کرد . سپس گفت:
- اِي ، بد نيست . اما ديگه يک ماهي هست که خريدمشون . خيلي قديمي شده اند ... . ولش کن ، اصلا از خودت بگو ، گفتي موسيقي کار نکرده اي و دوست داري کار کني ، آره؟
- چرا ، تا چند سال پيش يه مدتي پيانو کار مي کردم.
دخترک ، سعي مي کرد دلبرانه سخن وري کند ، اما ناگهان به جوشش افتاد ، طوري که منقطع صحبت مي کرد و کلمات را دستپاچه بيان مي کرد.
-اي واي، من عاشق پيانو ام . خيلي دوست دارم پيانو کار کنم ، يعني يه مدتي هست که کلاسش رو مي رم ، اما هنوز خيلي بلد نيستم . ... اصلا اينجوري نميشه، نگه دار بيام جلو بشينم راحت تر حرف بزنيم .
سهيل ، بي درنگ خودرو را متوقف کرد . دايانا هم سريع پياده شد و به صندلي جلو رفت .
-دايانا خانوم ، داريم مي رسيما .
- دايانا خانوم کيه؟ دايانا ... . ولش کن ، فعلا عجله ندارم . بهتره چند دقيقه ديگه هم با هم باشيم . آخه من تازه تو رو پيدا کرده ام . تو که مخالفتي نداري ؟
- نه ، من که اومده بودم حالي عوض کنم . حالا هم کي بهتر از تو که حالم رو عوض کنه . فقط بايد عرض کنم که الان ساعت نه و نيمه ، حواست باشه که ديرت نشه .
دخترک با شنيدن صحبت هاي سهيل، وقتي متوجه ساعت شد، چهره اش رنجور شد و در حالي که لب خود رابا اضطراب مي گزيد ، گفت:
-آره راست ميگي ... پس حداقل يه چند دقيقه اي ماشينت رو دور فلکه نگه دار ، باهات کار دارم .
سهيل ، با قبول کردن حرفهاي دايانا ، حوالي ميدان که رسيد ، خودرو را متوقف کرد . روي خود را به دخترک کرد و کمرش را به در تکيه داد . عينک دودي را از چشمانش برداشت .چهره اي نسبتا گيرا داشت . ته ريشي به صورتش بود و موهايي ژوليده داشت که تا گوشش را مي پوشانيد . پخش خودرو را خاموش کرد و سپس با همان لبخندي که بر لب داشت گفت :
- بفرماييد.
ديگر کاملا از ظاهر و طرز صحبت دخترک مي شد پي به هيجانش برد.
- موبايلت ... شماره موبايلت رو بده، البته اگه ممکنه .
پسر جوان لحظه اي فکر کرد و سپس گوشي همراه خود را از روي داشبورد- پشت فرمان برداشت . آن را به سمت دايانا دراز کرد.
- بگير ، زنگ بزن گوشي خودت که هم شماره تو روي موبايلم ثبت بشه و هم شماره من روي موبايل تو بيفته . فقط صبر کن روشنش کنم ... اونقدر اعصابم خورد بود که گوشي رو خاموش کردم .
دايانا ، به محض ديدن گوشي گران قيمت سهيل به وجد آمد . اما سريع شوق خود را کتمان کرد و فقط به گفتن"کوشي خوبي داري ها" قناعت کرد .
- قابلت رو نداره . اتفاقا بايد عوضش کنم ، خيلي يوغره.
- خوب ، ممنون . فقط بگو کي مي تونيم همديگه رو دوباره ببينيم .
- ببينم چي ميشه . اگه فردا برم بروکسل که هيچ، اما اگه تهران بودم يه کاريش مي کنم . اصلا بهم زنگ بزن .
- باشه ... پس من مي رم .فعلا خداحافظ .
- خوشحال شدم،...خداحافظ . ... زنگ يادت نره .
دختر جوان ، درحالي که احساس مسرت مي کرد ، با گامهايي لرزان (از شوق) از خودرو خارج شد . هر چند قدمي که بر مي داشت ،سرش را برمي گرداند و مزدا را نگاه مي کرد و دستي براي سهيل تکان مي داد . پس از دور شدن دايانا ، سهيل از داخل خودرو پياده شد و طوري که دايانا متوجه نمي شد، او را تعقيب کرد . حوالي همان ميدان بود که دايانا روي صندلي هاي يک ايستگاه اتوبوس نشست . سهيل ، گوشه اي لابلاي جمعيت در حال گذر ، خود را پنهان کرده بود و دايانا را نظاره مي کرد . دايانا دستش را به ساق شلوار خود انداخت و تايي که از داخل داده بود را باز کرد . شلوارديگر کوتاه نبود . از داخل کيفي که بر روي دوشش بود مقنعه اي بيرون آورد و در لحظه اي کوتاه آنرا سر کرد و از زير مقنعه ، تکه پارچه اي که بر سرش بود ، بيرون کشيد . از داخل همان کيف ، آينه کوچکي خارج کرد و با يک دستمال کوچک ، از آرايش غليظي که روي صورتش بود کاست . موهاي خرمايي رنگش را که روي صورتش سرازير شده بود ، داخل مقنعه کرد و با آمدن اولين اتوبوس ، از محل خارج شد . سهيل در طول ديدن اين صحنه ها ، همچنان لبخند بر لب داشت . با رفتن دايانا، سهيل به سمت مزدا حرکت کرد . به خودرو که نزديک مي شد زنگ موبايلي که همراهش بود ، به صدا در آمد. سهيل بلافاصله پاسخ داد:
- بله؟
صداي خواهش هاي پسر جواني از آنسوي گوشي آمد .
- سلام ، آقا هر چي مي خوايي از تو ماشين بردار ، فقط ماشين رو سالم بهم تحويل بده . تو رو خدا ، بگو کجاست بيام ببرم ...
- خوب بابا ، چه خبرته . تا تو باشي و در ماشينت رو براي آب میوه گرفتن باز نزاري ... ببينم به پليس هم زنگ زدي ؟
- نه ، به جون شما نه ، فقط تو رو خدا ماشين رو بده .
- جون من قسم نخور ، من که مي دونم زنگ زده اي ...ولي عيبي نداره ، آدرس مي دم بيا ... فقط يه چيزي ، اين يارويي که سي ديش توي ماشينت بود کي بود؟
- کي ؟ اون خارجيه ؟ ... استينگ بود ، استينگ .
- هه هه ... يه چيز ديگه هم مي پرسم و بعدش آدرس رو مي دم ؛ ونيز توي اسپانياست ؟
- ونيز؟ نه بابا، ونيز که توي ايتالياست ... آقا داري مسخره ام مي کني ، آدرس رو بده ديگه ...
- نه ، داشتم جدول حل مي کردم . مزداي قرمزت ، ضلع جنوبي صادقيه پارک شده . گوشيت رو مي زارم توي ماشين ، در ماشين رو هم مي بندم و سوييچ رو مي اندازم توي سطل آشغالي که کنار ماشينته . راستي يه ديانا خانوم هم بهت زنگ مي زنه ، يه دختر خوشگل،... برو حالش رو ببر ، برات مخ هم زدم ،... خداحافظ

میخوام موزیک بذارم.فال هفته هم که طبق هفته یش هنوز مونده.

   + مهران ; ٩:۱٥ ‎ب.ظ ; شنبه ٦ امرداد ۱۳۸٦
comment نظرات ()

رفع مشکلات پرشين بلاگ

فکر میکنم دیگه همه متوجه شدند که هفته پیش پرشین بلاگ هک شد و اون آدرس persianblog.ir دیگه دست خودشون نیست.پرشین به لطف داشتن بک آپ بانکهای اطلاعاتیش توانائی این رو داشت که کل آرشیو وبلاگها و سرور خودش رو به persianblog.ir منتقل کنه.این جابجائی برای کاربران پرشین بلاگ یک مشکلاتی رو درست کرده.

اگر می بینین که نظرات وبلاگتون باز نمیشه باید برین تو قسمت ویرایش قالب و هر جا که نوشته شده persianblog.ir اون رو به persianblog.ir تغییر بدین.برای این که تو تموم کدهاتون بتونین این تغییر رو ببینین بهتره روی خط اول کدهای قالب وبلاگتون یک کلیک کنین و بعد ctrl+F رو بزنین و توی کادری که باز میشه بنویسین persianblog.ir و بعد اینتر رو بزنین.این باعث میشه که هر جا که داخل کدها کلمه persianblog.ir  رو دید انتخابش کنه و شما خیلی راحت com رو حذف کنین بجاشir بذارین.بعد از این کار هم نظرات وبلاگ و هم لوگوی پرشین بلاگ و تمام تغیرات دیگه که نیاز به این داشته که از مدیریت استفاده کنه درست شده.باز هم اگر مشکل داشتین اینجا بهم خبر بدین نهایتش اینه که پسوردتون رو میذارین براتون درست میکنم.(هنوزم آیکنهاشون مشکل داره)

   + مهران ; ٩:۳٧ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۳ امرداد ۱۳۸٦
comment نظرات ()

فال هفته به همراه فالخند مرداد ماهی ها

۱-

مهماني كوچكي كه پياده روي شبانه مي كشيد
بوسه پنهاني از پس هديه ميلاد بود و ...
تنهايي پيش رو

۲- فال هفته

فروردين  (بره)
خبرهاي خوبي درباره آنچه که اين روزها فکر و ذکرتان را به خود مشغول کرده است، خواهيد شنيد و از يک موضوع مالي خيالتان آسوده خواهد شد. مقداري پول، البته پيش بيني شده به دست شما مي رسد. به يک ديدار تازه قلب و چشمانتان روشن خواهد شد. به يک مسافرت دعوت مي شويد، اما چندان راضي به انجام آن نيستيد. خبرهاي خوب و اميد بخشي در خانواده خواهيد شنيد. يک معامله شيرين در پيش داريد.
ارديبهشت(گاو)

يک جريان شغلي که اميدي به بهبود آن نداشتيد، به نفع شما به گردش مي افتد. از شما براي انجام يک نوع مشارکت و يا همفکري دعوت مي شود. در دنياي عاطفي ورق به نفع شما بر مي گردد و رضايت خاطر شما فراهم خواهد آمد. يک ملاقات در اين هفته براي شما خاطره انگيز و يا بسيار اميدبخش خواهد شد. به هر حال در اين هفته شانس با شما همراه است و بعضي دغدغه ها و نگراني هايتان برطرف ميشود. يک خبر خوش هم در راه داريد.
خرداد(دو پيکر)

 
در اين هفته خود را در موقعيت تازه اي احساس خواهيد کرد. از انجام يک مسافرت و يا خريد و معامله اي منصرف و يا دودل خواهيد شد. اين روزها بايد حواستان را جمع کنيد و بدون مطالعه دست به خريد مورد نظر نزنيد، چون احتمال مغبون شدن شما زياد است.يک آدم سوء استفاده چي در کمين شماست. سعي کنيد خود را در اختيار بعضي وسوسه ها قرار ندهيد.
تير(خرچنگ)

 
اين روزها خود را با بعضي افکار و روياهاي شيرين سرگرم مي کنيد . بد نيست و در روحيه تان اثر مثبت ميگذارد. مشکل و يا مشکلات تمام شدني نيست . يکي از راههاي رهايي همين کار است، که آدم فکر خود را با افکار شيرين سرگرم کند. شما بايد خود را با اين فکر که هيچ مشکلي نيست که آسان نشود، اميدوار نگه داريد.به يکي از دوستان که همفکر و همراه شماست ، اميدوار باشيد و دست رد به سينه او نزنيد.
مرداد(شير)

 
اين روزها اندکي بيش از حد معمول عجول و شتابزده هستيد ،انگار که اختيار خودتان دست خودتان نيست. اگر خوب دقت کنيد خواهيد ديد اين روحيه هيچ دليل منطقي ندارد.سعي کنيد بر اعصاب خود مسلط باشيد و قبل از اينکه پايتان به سنگ بخورد، خود را از اين وضعيت بيرون آوريد. از يک کار انجام شده توسط خود و يا يکي از نزديکان راضي نيستيد، اما حرص و جوش خوردن در اين مورد هم کارساز نيست ، پس سعي کنيد آرام باشيد.
شهريور(خوشه)


به مناسبتي هديه و يا پاداش خواهيد گرفت.در يک معامله راضي برمي گرديد. در برخورد با يک مشکل کمي حوصله به خرج دهيد، آن وقت خواهيد ديد که راه حل تا چه حد آسان خواهد بود. موفقيت مالي و يا تحصيلي يکي از نزديکان موجب رضايت خاطر شما خواهد شد. براي سرمايه گذاري در يک امر تجاري سعي کنيد عاقبت انديش باشيد . مشورت با کسان با تجربه بسيار کارساز خواهد بود.
مهر(ترازو)

 
از يکي از دوستان خبر و يا خبرهاي خوشي خواهيد شنيد. کاري را که در دست داريد، تمام کنيد. سهل انگاري در اين مورد به نفع شما نيست. قدرت تجسم خوبي داريد. اما سعي کنيد توهمات شما بر پايه واقعيت ها بنا شود. مقداري پول به دست شما مي رسد، اما يک خرج بزرگ هم به گردن شما مي افتد. از يکي از دوستان خبرهاي تعجب آوري خواهيد شنيد.
آبان(کژدم)

از اينکه بعضي خواسته هاي شما در خانواده جدي گرفته نمي شود، عصبي و ناراحت هستيد. شما سعي کنيد متقابلأ قضاوتي منطقي و عادلانه در مورد ديگران داشته باشيد و از نشان دادن عکس العمل هاي تند و مخالفت آميز خودداري کنيد. بعضي پيچيدگي هايي که به کار شما افتاده است ، خود را مقصر ندانيد. از اين نوع مشکلات و حوادث در زندگي همه پيش مي آيد. به زودي کار و تعهد مهمي به عهده شما گذاشته مي شود. از اين موقعيت به خوبي استفاده کنيد.
آذر(کمان)


اگر سهل انگاري از خود نشان دهيد ، به زودي ميانه شما با يکي از نزديکان به سردي خواهد گرائيد. سعي کنيد از پيش آمدن کدورت در محيط کار و يا خانواده جلوگيري به عمل آوريد، چون بيش از ديگران حرص و جوش خواهيد خورد. به زودي با انجام کاري شايستگي هاي شما براي بعضي ها که نسبت به آن ترديد داشتند، به ثبوت خواهد رسيد. اين روزها گوش به حرف اين و آن ندهيد تا دلخوري هايي براي شما پيش نيايد.
دي(بز)

هفته شلوغ و ناآرامي در پيش داريد.بي حوصلگي هاي شما هم مزيد بر علت خواهد شد. يک مشکل اداري برايتان دردسرساز خواهد شد. توصيه هاي ديگران را جدي بگيريد . با رسيدن مقداري پول آسوده خاطر خواهيد شد. جوانان متولد اين ماه سعي کنند در محيط خانواده حرف شنوي داشته باشند تاخود را از مشکلات احتمالي دور نگه دارند. زوج هاي جوان از بهانه جويي ها دوري جويند و تا حدي از حساسيت هاي خود بکاهند.
بهمن(دلو)


با وساطت و پادرمياني يکي از دوستداران دلگيري شما از يکي از دوستان برطرف ميشود. سعي کنيد بعضي بدبيني ها را از خود دور کنيد. يک مشکل کاري را مي توانيد با اندکي تدبير و مدارا حل کنيد. تاکنون به تجربه پي برده ايد که کارتان با لجبازي ها پيش نمي رود پس به صلاح شما است دست از اين اخلاق و همچنين خودخواهي ها برداريد.
اسفند(ماهي)

با رسيدن يک خبر خوش، احساساتي و شادمان خواهيد شد. سعي کنيد محبوبيت خود را نزد خانواده حفظ کنيد.اجازه ندهيد بعضي نگراني ها موجب دلسردي شما از کارتان شود.روزهاي آتي به يک رنگ نخواهد ماند. نگاه و توقع خود را از ديگران و به طور کلي دنيا تغيير دهيد، آن وقت بسياري از دلتنگي ها و مشکلات خود را حل شده خواهيد يافت


فالخند
متولد مرداد

علامت طالع‌بيني او شير است و اين نشانگر آن است كه مردهاي متولد مرداد به تعمير و نصب شيرآلات و همچنين محافظت از قفس شير در باغ‌وحش علاقه فراواني دارند و نيز زنهاي متولد اين ماه علاه بيشتري به شير دادن به نوزادان در مقايسه با زنهاي متولد ساير ماهها دارند. فلز او طلاست و اين هيچ معنايي نمي‌تواند داشته باشد مگر اينكه يك فرد متولد مرداد يا موهايش طلايي است يا چشمهايش و يا به هر صورتي يك تكه طلا از خودش آويزان كرده!
اگر شيرها را در يك شب‌نشيني و يا يك تجمع در سكوت و انزوا ديديد بدانيد كه از دو حال (و بلكه هم كمتر!) خارج نيست، يا به آنها اجازه ابراز وجود داده نشده و يا اينكه داده شده ولي كس ديگري بوده كه قدرت سحرش را از او بيشتر بوده و جمع خود به خود به طرف او متمايل شده است. اگر در چنين شرايطي با متولد ماه مرداد روبه‌رو شديد حتماً به سراغ او رفته و بگوييد: «عزيزم، تو قطعاً يك نابغه‌اي كه در يك چنين جمع حقيري سكوت كرده‌اي!»
حتماً از كلمه حقير در جمله‌تان استفاده كنيد زيرا با به‌كار بردن يك چنين كلمه‌اي او متوجه مي‌شود كه آدم بزرگي است چون مردادي‌ها دوست دارند كه آدمهاي بزرگي فرض شوند (البته اگر در حد همان فرضيه باقي نمانند!) و در پاسخ به شما خواهد گفت: «البته شما لطف داريد من آدم بزرگي نيستم و فقط در بعضي موارد بزرگم و مي‌دانم كه شما قطعاً جذب همان موارد بزرگ شده‌ايد!» او بعد از گفتن اين جمله به شدت هر چه تمامتر عاشق شما مي‌شود. اين را بدانيد كه اگر شما و يا هركس ديگري او را در آن جمع از انزوا خارج نكنيد قطعاً براي نشان دادن خودش به شيوه‌هايي چون حركات موزون، پشتك و وارو زدن و قرائت اشعار شاعران معاصر كه هيچ تناسبي با فضاي شما ندارد متوسل مي‌شود.
متولدين مرداد يا به‌زودي عاشق شما مي‌شوند و يا همين الان كه شما داريد فالشان را مي‌خوانيد عاشق هستند. بروز اين حس هيچ ربطي به سن و سال و تجرد و تأهلشان ندارد و معمولاً از همان سنين طفوليت عشق زميني را تجربه مي‌كنند و شيوه انتقال‌ احساسشان به شما معمولاً از طريق نامه‌هاي فراوان است. پس اگر در طول يك هفته چندين بار پستچي محله‌تان را ديديد كه به شما نامه مي‌دهد قبل از اينكه به او شك كنيد كه عاشق شما شده برويد و هرچه مردادي در اطرافتان هست رديف كنيد و يقين داشته باشيد كه اگر نگوييم همه آنها ولي از بين آنها يكي هست كه آن نامه‌ها را براي شما مي‌فرستد.


زن متولد مرداد
اگر خودتان را تكه‌تكه بكنيد، برويد سر راهش و با يك دسته‌گل زيبا ضمن اينكه گريه مي‌كنيد به او پيشنهاد ازدواج بدهيد و يا اينكه به او بگوييد اگر با من ازدواج نكني خودم را از بالاي برج پرت مي‌كنم، نه تنها به شما پاسخ نمي‌دهد بلكه دسته‌گل را گرفته و به داخل جوي آب مي‌اندازد و همان لحظه هر كجا كه باشيد يك ماشين دربست گرفته و به راننده مي‌گويد كه شما را هر چه سريع‌تر به برجي برساند تا شما في‌الفور خودتان را از بالاي آن به پايين پرت كنيد! زيرا زن مردادي دوست دارد كه با يك مرد مشهور و پولدار ازدواج كند. قبل از پيشنهاد ازدواج به زن مردادي مورد علاقه‌تان هرچه سريع‌تر كارتان را رها كرده و برويد و خودتان را به يك باشگاه خارجي فوتبال بفروشيد چون هم مشهور مي‌شويد و هم پولدار! زن متولد مرداد را يا پاي ميز توالت مي‌توان پيدا كرد و يا هنگام رفتن به دستشويي ولي سعي كنيد در هيچ كدام از اين دو موقعيت سراغ او نرويد چون او ترجيح مي‌دهد كه زماني شما را ببيند كه كاملاً آماده باشد


مرد متولد مرداد
غرش شيرهاي نر را زياد جدي نگيريد يا بهتر است بگوييم اصلاً جدي نگيريد! زيرا مردهاي متولد اين ماه يا جيغ و داد نمي‌كنند و يا اگر بكنند قطعاً سر چيزهاي پيش پا افتاده است.
مردهاي مردادي اصولاً ستايشگر زيبايي هستند بنابراين اگر زني هستيد كه نگاههاي ستايش‌آميز شوهرتان به ديگران باعث حسادتتان مي‌شود بهتر است كه فكري به حال خودتان بكنيد!


بيماريهاي متولد مرداد
مردادي‌ها را هيچ مريضي نمي‌تواند از پا درآورد و علت مرگ اغلبشان هم ناشناخته باقي مي‌ماند. اگر روزي به خانه آمديد و ديديد كه همسر مردادي شما در بستر بيماري افتاده اصلاً نگران نشويد و به او پيشنهاد رفتن به دكتر هم ندهيد. زيرا در آن لحظه تنبلي به سراغ او آمده و چون نمي‌خواهد در كارها به شما كمك كند خودش را به مريضي زده است! پس في‌الفور خانه را تميز كنيد، لباسهايش را بشوييد و غذا را هم آماده كنيد. مطمئن باشيد كه بعد از پايان كارها به سلامتي از بستر بيماري بلند مي‌شود!


مشخصات متولدين مرداد
پر محبّت ، متنفّر از دروغ ، واقعاْ قدرتمند ، ثابت قدم ، عاشق شهرت ، بسيار مغرور ، سر حال و بشّاش ، خودخواه و جاه طلب ، بد پيله ، خود بزرگ بين ، مقتدر ، مؤدّب ، فعّال و كوشا ، با ثبات و پايدار ، قوي و با اراده ، اهل معنويّات ، خود نما ، عاشق تعريف و تمجيد ، با جرأت و شهامت ، رهبر و فرمانروا ، زود گول مي خورد ، پر انرژي ، بلند نظر ، صدّيق و مهربان ، سخاوتمند ، وفادار ، شجاع ، علاقه مند به زندگي تجمّلي ، لجوج ، حساس ، پر توقّع ، پر تحمّل ، دوستِ واقعي ، يك پدر نمونه ، بي ريا ، رام شونده ، داراي خشمي طوفاني ، مدافع و پشتيبان اطرافيان ، علاقه مند به موسيقي ، بايد مورد ستايش قرار گيرد ، كمي حسود ، كار آمد ، دست و دلباز و تا حدودي ولخرج ، با گذشت ولي خودخواه ، بدون كينه ، فاقد بد ذاتي ، خون گرم ، ظريف كار ، سريع الانتقال ، خوش سيما و شكيل ، هميشه تميز ، يك دفعه و ناگهاني عصباني ميشود ، بسيار مؤدب و مورد احترام مردم.


مرد متولد مرداد:
يك شير ژيان و سر كش، يك عاشق پاكباز، يك دوست واقعي و يك پدر نمونه، بي عشق نمي‌تواند زندگي كند دل او از آئينه پاكتر و روشنتر است اما خشم او هم توفاني هم سهمگين خواهد بود. اغلب آدمهاي كارآمدي هستند به نحوي كه اغلب كارهاي منزل را شخصا و با مهارت تمتم انجام مي‌دهند


زن متولد مرداد:
باهوش، گرم و جذاب، شيك پوش، با شخصيت، خواهان تجمل، رياست طلب، دوستدار تعريف و تمجيد و كدبانو، در دوستان تاثير بسيار مطلوب بر جاي مي‌گذارد. مادري مهربان و صميمي كه مي‌كوشدفرزندان خود را مستقل و داراي اعتماد به نفس بار بياورد.

   + مهران ; ۱:٥۳ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢ امرداد ۱۳۸٦
comment نظرات ()